דלג לתוכן ↓

אודות

ארגון הקולג'ים הבינלאומיים (United World Colleges – UWC) מעניק מלגות לחיים וללימודים בבתי ספר ברחבי העולם לתלמידי תיכון ישראלים שרוצים להשפיע, ללמוד ולראות עולם. הארגון, שנשיאתו היא המלכה נור, שם לו למטרה לקדם את ערכי השלום וההבנה הבינלאומית דרך חינוך וחיים משותפים. לארגון 18 קולג'ים ברחבי העולם, בהם חיים ולומדים צעירים מיותר ממאה מדינות, בגילאי 19-16, שנבחרו לייצג את מדינותיהם.

You have not allowed cookies and this content may contain cookies.

If you would like to view this content please

ב-UWC, אנו מעודדים אנשים צעירים להשתמש בכישרונם והאנרגיה שלהם לצורך הובלת שינוי חברתי, בכל דרך בה יבחרו בעתיד. אנו בוחרים תלמידים מלאי פוטנציאל ומוטיבציה מכל העולם, נותנים להם ידע, מיומנויות וביטחון להוביל שינוי.

כיצד מלמדים מישהו לבנות עולם טוב יותר?

UWC היא תנועה עולמית במלוא מובן המילה. כיום, ארגון הקולג'ים הבינלאומיים מורכב מ-18 בת ספר וקולג'ים בארבע יבשות. רובם מתמקדים בתלמידים בני 16-19, ובחלקם ניתן למצוא גם תלמידים יותר צעירים. כל אחד מבית הספר נמצא במיקום ייחודי, ובעל אופי ייחודי. כל בית ספר מוקדש לטפח אנשים צעירים וללמדם ערכים של אמפתיה, אחריות ונקיטת עמדה.

אנו דוגלים בגיוון. הועדות הלאומיות של ארגון UWC, אשר פועלות ביותר מ-150 מדינות וטריטוריות, בעלות יכולת להגיע לאנשים צעירים מרקעים שונים, תרבויות שונות וחוויות שונות. תלמידים בכל אחד מבתי הספר של הארגון מכירים חברים מכל העולם, ומקבלים הבנה עמוקה יותר של דרכי חשיבה יצירתיות.

אנו מקפידים בבחירה, אבל לא מועדון סגור. ארגון UWC מחפש תלמידים אידיאליסטים, בעלי חמלה, ומלאי מוטיבציה ליצרו עולם טוב יותר. אנו מאמינים שיכולת כלכלית לא אמורה להיות מחסום לחינוך איכותי. למעלה מ-80% מהתלמידים אשר נבחרים על ידי הועדות הלאומיות של UWC מקבלים עזרה כלכלית חלקית או מלאה, בנדיבות תומכינו.

מזה שנים רבות, תכנית הפליטים שלנו מממנת גם היא מלגות מלאות לאנשים צעירים ממוקדי סכסוך ברחבי העולם.

מלבד חינוך פורמלי, אנו מציעים גם קורסים חינוכיים קצרים בנושאים כגון מנהיגות, שוויון, וקיימות, ובכך מאפשרים ליותר תלמידים גישה לחינוך של UWC.

אנו מעריכים ידע ותרומה לקהילה. בבתי הספר שלנו, תלמידים בגילאי 16-19 לומדים את תכנית ה-International Baccalaureate Diploma Programme (IBDP), תכנית לימודים מוערכת וכלל עולמית, אשר ארגון UWC לקח חלק משמעותי בפיתוחה. תכנית ה-IBDP מספקת לתלמידים ידע ומיומנויות על מנת להתקבל לאוניברסיטאות שונות ברחבי העולם, כולל הטובות ביותר. התכנית מעודדת תלמידים לחשוב כיצד הם יכולים לקחת חלק משמעותי בתרומה לקהילה, ולקחת יוזמה אשר מכשירה למנהיגות, עבודת צוות, יצירתיות וביטחון עצמי.

אנו בונים קהילה של מודלים לחיקוי. רשת בוגרי UWC מונה מעל 60,000 חברים. את הבוגרים/ות שלנו ניתן למצוא בכל פינה בעולם. כל בוגר/ת בוחר/ת בדרך אחרת, בהתבסס על תחומי העניין שלו/ה וכישוריו/ה. אך כל אחד/ת מהם/ן לוקח/ת עימו/ה את האתוס של UWC, ומוביל/ה שינויים קטנים כגדולים דרך פעולה, דוגמה אישית ומנהיגות.

 

OUR SCHOOLS

OUR SHORT COURSES