דלג לתוכן ↓

פעילות קהילתית

 

Confidence in effort, modesty in success, grace in defeat, fairness in anger, clear judgment even in the bitterness of wounded pride and readiness for service at all times

Kurt Hahn, Founder of UWC 

פעילות קהילתית

יצירתיות, פעילות ושירות (Co-curricular activities - CAS) תמיד היו בליבת החינוך של UWC. קיימת ציפייה מהתלמידים להצטיין בכיתה כמו גם מחוץ לכיתה, דרך פעילות מגוונת, יצירתית, פיזית, חברתית וקהילתית.

בכל קולג׳ של UWC קיים מגוון רחב של פעילויות, היזומות ומונהגות על ידי הצוות והתלמידים.

זוהי פעילות התנדבותית עם ערך חינוכי לתלמידים ולקהילה המקומית של הקולג׳.

יצירתיות

אמנויות וחוויות הכוללות חשיבה יצירתית ועשייה. דוגמאות לכך כוללות תיאטרון, מוסיקה, מחול, אמנות, היסטוריה של האומנות, קולנוע, ביקורים תרבותיים וכו׳.

פעילות

פעילות גופנית ואתגר פיזי - כמה דוגמאות הן טיפוס, חתירה, קבוצות ריצה, כדורסל, ניווט ספורטיבי ועוד הרבה דוגמאות נוספות.

שירות

 

כמה מהפעילויות הקיימות הן למשל תמיכה בגן ילדים מקומי, העברת פעילויות במחנות פליטים, פעילויות ספורט ותאטרון עם אנשים בעלי נכויות, לימוד מדעים לילדים ומבוגרים, הצעת שיעורי אנגלית מדוברת לקהילה המקומית, עבודה בחווה אורגנית בקמפוס, הצעת חוויות תרבותיות לתלמידים בבתי ספר יסודיים מקומיים.

חינוך בתנועת UWC הוא לא רק סדרה של אתגרים אקדמיים, אלא גם גישה לחיים: פיתוח דאגה וחמלה לאחרים. הפעילויות בקולג׳ מאפשרות לתלמידים ליישם את מה שלמדו בכתה. הפעילויות הן בליבת חווית ה-UWC, דרכן תלמידים מפתחים כישורים בין-אישיים תוך למידה חווייתית, יוצאים למסע של גילוי עצמי על ידי התגברות על אתגרים אישיים, והן נותנות איזון חשוב ללחץ האקדמי.

היום, CAS היא אחת משלושת האלמנטים הנחוצים לתלמידים להשלמת תכנית הבגרות הבינלאומית (IB), שהיא תכנית הלימודים בכל הקולג׳ים. הרבה מבוגרי הקולג׳ים מעידים שהפעילות הקהילתית שעשו הייתה החוויה הכי משמעותית להם בקולג׳.