דלג לתוכן ↓

יצירתיות, פעילות, שירות בקהילה

 

Confidence in effort, modesty in success, grace in defeat, fairness in anger, clear judgment even in the bitterness of wounded pride and readiness for service at all times

Kurt Hahn, Founder of UWC 

"אנו מעניקים לתלמידים חוויה מעצבת באמצעות מסע מלא בגילויים חדשים. כשהייתי בן 17, לא היה לי שמץ של מושג מי אני. המתנה הכי גדולה שניתנת לתלמידים היא ההבנה של מקומם בעולם, וההזדמנות לגלות את השקפת עולמם וחזונם." – כריסטיאן בוק, מנהל אקדמי ואחראי  IB, UWC  רוברט בוש, גרמניה.

בתי ספר רבים ברחבי העולם מציעים לתלמידיהם ותלמידותיהם את התוכנית האקדמית של ה-IB, המקדמת ערכים של יצירתיות, פעילות אקטיבית ושירות בקהילה (CAS). אנו לוקחים את זה צעד קדימה.

הקהילות המגוונות בבתי הספר מעודדות את התלמידים והתלמידות לגלות נקודות מבט שונות, יחד עם חבריהם, במקום להיחשף אליהן רק דרך ספרי הלימוד.

אנו נחשפים לאמנות ולתרבות מהסביבה שלנו, ושמים דגש על הדרך בה יצירתיות ודמיון יכולים לסייע לנו להבין ולשנות את העולם.

בנוסף, ההתנדבות בקהילה תופסת מקום משמעותי, מעבר להיותה חלק מהדרישות הבסיסיות לקבלת הדיפלומה של ה-IB או שיפור סיכויי קבלה לאוניברסיטה בעתיד. אנו מסייעים לתלמידים למצוא נושאים שחשובים להם, וללמוד כיצד להפוך אותם ליוזמות, פעילויות, ופרוייקטים שיכולים לתמוך בסביבה שלהם; למשך שנים לאחר סיום הלימודים והפעילויות.

כלומר, בתור תלמידי UWC, תוכלו להקנות לעצמכם כישורים והרגלים לא רק ללימודים, אלא לחיים עצמם.

יש לציין כי בכל בית ספר מוצעות פעילויות שונות. זאת מאחר והסביבה בה כל בית ספר נמצא משפיעה על סוגי הפעילויות שניתן לקיים ועל אופי ההתנדבויות בהתאם לצרכי הקהילה.

יצירתיות

"גם אם לא תעסקו כאן באמנות, תוכלו ללמוד כיצד לחשוב כמו אמנים" – ראמילה פאטל, ראש התוכנית לאמנות חזותית, UWC ווטרפורד קמלאבה, אסוואטיני.

אמנות ויצירתיות לא עוסקות רק ביכולת לצייר או לנגן על כלי נגינה. מדובר גם במשמעת, דמיון והיכולת לבטא דברים שאנחנו חווים ומרגישים.

ב-UWC, אנחנו מעודדים את התלמידים לחקור את היצירתיות שבהם, ולבטא את הדברים המשמעותיים עבורם דרך אמנות, מחול, צילום ומוזיקה. אנחנו מגלים את התרבות והאמנות המקומית ומקנים ביטחון לעמוד על במה. כל אלה יתאפשרו באמצעות צפייה בהופעות תיאטרון ומחול, לימוד היסטוריה של האמנות, ביקור באתרי תרבות, והופעות מול קהילת בית הספר ואף לקהל רחב יותר.

פעילות

"לא מדובר פה רק על תחרות. אם מישהו רוצה לשחק כדורסל בבית ספר אחר, סביר להניח שהוא יצטרך להיות ממש טוב בזה. אבל ב-UWC, אם אתה ממש טוב, אתה תלמד אחרים כדי שיוכלו לשחק גם. זו סביבה שבה אפשר ללמוד, ומעבר לכך, להבין שזה בסדר להיכשל, וזה מה שמאפשר לך להתנסות". – סאיג'י ליאנפונסאקול, UWC פירסון קולג', קנדה (2006-2008).

כל בית ספר של UWC מושפע מהקהילה המקומית, גם בתחומי הספורט והפעילות.

לתלמידים שלנו ניתנת ההזדמנות לעסוק בתחומי ספורט שהם מכירים ואוהבים כמו כדורגל, כדורסל וטניס, אבל גם לנצל את הסביבה הייחודית בהם בתי הספר נמצאים, בין אם מדובר בחתירה בקייאקים סביב אגמים יפהפיים או טרקים על הרים מושלגים.

אנו מאמינים שפעילות וספורט מהווים רכיב מרכזי בחוויה בבתי הספר, אך מעבר לזה, הם מאפשרים לגלות את הסביבה ולחוות לעומק את העולם שמקיף אותנו.

 

שירות בקהילה

 

"אני חושבת שזה משהו שאני לוקחת איתי מאז UWC: האנרגיה לקדם דברים, גם כשזה קשה או מערער את הסטטוס קוו" – לואיזה גונקאלווס, UWC ארה"ב (2008-2010).

המטרה שלנו היא לוודא שכל תלמיד ותלמידה יבינו שניתן להשתמש בחינוך שקיבלנו על מנת לחולל שינוי. התובנה הזו מלווה אותם גם מחוץ ללימודים, והיא חלק מחיי היומיום.

ב-UWC, השיעורים מעודדים את התלמידים לזהות את השינויים שהיו רוצים לראות בעולם ושביכולתם לקחת בהם חלק. כך הם יכולים, ביחד ולחוד, לפעול על מנת להפוך את העולם למקום שטוב יותר לחיות בו.

בכל שנה, התלמידים מובילים מיזמים במטרה לפתור בעיות שונות – החל ממחזור פסולת, ועד סוגיות בתחומי החינוך והקהילה. התלמידים מסיימים את לימודיהם עם היכולת לעמוד על שלהם, לקדם את מה שהם מאמינים בו ואף לפעול בנושא.

גם יוזמות עצמאיות של התלמידים מקבלות מקום כחלק מתוכנית השירות וההתנדבות, ויכולים להצטרף אליהן תלמידים נוספים, כמו גם אנשי צוות. במקרים מסוימים, יוזמות אלו יכולות לקבל מימון מטעם ארגונים המסייעים לתלמידי UWC באמצעות מענקים (דוגמאות: Young Aurora, המאפשר לתלמידים להציע פרויקט הומניטרי ולזכות במענק על סך 4,000 דולרים למטרות פיתוח, ו- Go Make A Difference, המעניק סכום של עד 1,000 דולרים למיזמים מטעם תלמידי UWC בכל שנה).  

תלמידי UWC עובדים בשיתוף פעולה עם הקהילה המקומית ועוסקים בסוגיות בין-לאומיות. כך הם מבינים לעומק את האחריות המונחת על כתפיהם ויכולתם להוציא דברים אל הפועל.