דלג לתוכן ↓

שאלות נפוצות - טפסי מועמדות

אני לא מצליח להוריד את הטפסים, מה לעשות?
במידה ויש בעיה בכניסה למערכת, אנא צור איתנו קשר במייל וננסה לעזור לטפל בבעיה.

מתי אפשר להתחיל לשלוח את הטפסים?
מועד פתיחת ההרשמה יפורסם באתר האינטרנט, וזהו המועד הראשון שבו ניתן לשלוח את הטפסים. הטפסים יעודכנו לקראת מועד זה, ולכן רצוי להמתין ולהוריד את הטפסים העדכניים ביותר.

עברתי לתיכון חדש והמורים שלי לא מכירים אותי מספיק טוב. ממי אני יכול לבקש המלצות?
ניתן לבקש המלצות ממורים בבתי ספר קודמים. בנוסף, ניתן ואף רצוי לבקש המלצות גם מגורמים שאינם מורים בבית הספר – מדריכים בתנועה, רכזים במקום התנדבות וכדומה.

עוד לא קיבלתי תעודה השנה, מה לעשות?
אנו מודעים לכך שתלמידים רבים לא יקבלו את תעודת המחצית שלהם עד המועד האחרון להגשת מועמדות. במקרה זה, נבקש שתצרף/פי לטפסים שלך גליון ציונים עדכני עם חותמת בית הספר, ולאחר קבלת תעודת המחצית, לסרוק ולשלוח אותה בדואר אלקטרוני לכתובת incuwc@gmail.com

בביה"ס שלי אין ציונים, מה לעשות?
יש לצרף את תעודות ההערכה המילוליות הניתנות בבית הספר.

חסרים לי חלקים מהטפסים. האם אפשר לשלוח את מה שיש לי עכשיו ואת השאר אחר כך?
רצוי מאוד להמתין ולשלוח את הטופס עם כל הקבצים הרלוונטים יחדיו. במידה שחסר מסמך אחד מסוים – ניתן לשלוח את הטופס, ולציין בהערות כי חסר מסמך מסוים. במקביל חשוב ליידע אותנו במייל על חסרון במסמך מתוך הטפסים. כאשר מתקבל המסמך הנוסף יש לסרוק אותו ולשלוח כקובץ לאימייל של הועדה incuwc@gmail.com בצירוף שם מלא. במידה ולא מתקבל אימייל אישור על קבלת הקובץ תוך מספר ימים, יש לשלוח את האימייל בשנית.

הוריי גרושים, האם אני צריך להחתים את שניהם על אישור ההורים?
חובה להחתים את שני ההורים, גם אם הם גרושים, כל עוד לשניהם יש משמורת חוקית (אפוטרופסות) על המועמד. במידה ולאחד ההורים אין אפוטרופסות, יש להגיש על כך אישור. במקרים חריגים, חשוב ליצור קשר עם הועדה במייל כדי למצוא פתרון לסוגיה.

אחד מהוריי נפטר, האם אני צריך להביא על כך אישור?
במקרה זה, יש לציין בטופס אישור ההורים כי ההורה נפטר.

האם אפשר להגיש את הטפסים ידנית למשרדים?
יש להגיש את טופס המועמדות רק באמצעות המערכת האלרקטרונית. לארגון ה - UWC אין משרד בישראל, ולא ניתן להגיש את הטפסים בדואר רגיל. במידה שנוצר מצב בעייתי במיוחד, צרו עמנו קשר במייל ונראה אם ניתן לפתור את הבעיה.

שלחתי את הטפסים. איך אני יודע שהם הגיעו?
מיד עם שליחת הטופס מערכת הגשת המועמדות שולחת אימייל אישור על קבלת הטפסים לאימייל שציינת בחלק הראשון. אם עברו 24 שעות ועדיין לא קיבלת אימייל אישור על קבלת הטפסים, יש לשלוח אימייל לועדה בנושא. כנראה המשמעות היא שהטופס לא נשלח ותתבקשו למלא את הטפסים מהתחלה (לכן מומלץ לשמור טיוטא בקובץ WORD).

שכחתי לצרף מסמך מסוים לטפסים ששלחתי. מה לעשות?
ניתן לשלוח את הקובץ לכתובת המייל של הועדה בצירוף שם מלא.

האם ניתן לקבל דחייה במועד ההגשה?
להגשת הטפסים מועד רגיל ומועד מאוחר. לאחר מועד ההגשה המאוחר לא תינתן כל דחייה נוספת בהגשת הטפסים. טפסים שיגיעו לאחר מועד ההגשה המאוחר לא ייקראו. זאת, מטעמי שוויון וכן אילוצי לו"ז ומיונים של הועדה.

האם מתייחסים לטפסים בהגשה מאוחרת בצורה אחרת?
אין הבדל בין ההליך שעוברים טפסים בהגשה רגילה לבין ההליך שעוברים טפסים בהגשה מאוחרת. ההבדל היחיד הוא בעלות הגשת הטפסים בהגשה מאוחרת, שהוא יקר יותר מעלות ההגשה במועד הרגיל.

מתי מקבלים תשובות?
אנו בועדה מודעים לכך כי המתח אחרי הגשת הטפסים ובהמתנה לתשובות רב מאוד, ולכן משתדלים להעביר תשובות זמן קצר לאחר מועד ההגשה האחרון. בדרך כלל, הליך מיון הטפסים נמשך בין 2-4 שבועות. במידה שנחרוג ממסגרת זמנים זו נפרסם הודעה על כך באתר.