דלג לתוכן ↓

UWC איטליה

אודות: הקולג' באיטליה הוקם ב1982 ע"י המחוז פריולי ונציה ג'וליה (Friuli Venezia Giulia) בתמיכה של הממשלה האיטלקית. בהקמתו היה הקולג' הUWC החמישי בעולם והראשון שהוקם מחוץ למדינה דוברת אנגלית. הקולג' ממוקם 20 קילומטרים מהעיר המרכזית, טרייסטה, בצפון מזרח איטליה, קרוב לגבול עם סלובניה.

הקמפוס: בניין בית הספר, ההנהלה, המגורים ושאר מבני בית הספר מפוזרים ברחבי הכפר האיטלקי\סלובני – דוינו. כל תלמידי בית הספר לומדים איטלקית וכמו כן גם לוקחים על עצמם פעילות התנדבותית בקרב קהילת הכפר והסביבה הקרובה. כל אלו תורמים לשילוב של תלמידי בית הספר עם קהילת הכפר. בנבדל משאר בתי הספר, הקולג' מארח גם את ה" Scuola Superiore Internazionale di Musica da Camera del Trio di Trieste"  - בית הספר למוזיקה. תלמידים בעלי רקע מוזיקלי עשיר הבאים לקולג' מוזמנים להיבחן לקבלת מלגת המוזיקה המעניקה אפשרות ללמידה בקונסרבטוריום (בנוסף למסגרת הלימודים בקולג'). בין המבנים בקולג' ישנם: סיפריה, 4 חדרי מעבדה, מרכז לאומנות, אודיטוריום, מרכז קרמיקה, חדרי מוזיקה ועוד.

מעבר ללימודים: המיקום המיוחד של הקולג' מעניק לתלמידים מגוון עצום של אפשרויות לטיולים,העשרות,בילוי ופעילויות. טרייסטה, עיר מרכזית בצפון מזרח איטליה נמצאת במרחק אוטובוס אחד מהקולג', ובכל שנה בית הספר מארגן סיורים מודרכים לתלמידים במספר ערים איטלקיות כמו ונציה, פאדובה, בולוניה, ורונה ועוד. גם מגוון האפשרויות של פעילויות הספורט רחב מאד בזכות המיקום של בית הספר. קיאקים, שייט, טיפוס וסקי הם דוגמאות לפעילויות הפתוחות לתלמידים בקולג'. אחד מהקורסים הפופולריים בקולג' הוא קורס בשם אומנות ותרבויות עולם בו נושא הזהות התרבותית נחקר דרך היכרות עם תרבויות מגוונות והאומנות הייחודית להן. לקולג' תוכנית מורחבת של שירות לקהילה הכוללת התנדבות בקרב קשישים, ילדים, מוגבלים, מהגרים, בע"ח ועוד.

 

לחצו כאן על מנת לבקר באתר הקולג'